Soczewki Relaksacyjne


Szanowna Pani,

Dziękuję za zakup okularów jaki wykonała Pani parę miesięcy temu. Mam nadzieję, że jest Pani z nich zadowolona. Jeśli jest jakaś potrzeba regulacji, albo cokolwiek innego zapraszam do nas. Postaramy się pomóc.

Na podstawie wywiadu jaki z Panią przeprowadziliśmy wynika, że może Pani również potrzebować innego rodzaju szkieł na które wybrani nasi klienci mają teraz promocję. Ale o tym później.

Cyfrowe zmęczenie wzroku

Średnio pięć godzin dziennie spędzamy patrząc na ekrany smartfonów, tabletów i telewizorów. Na telefon zerkamy około 80 razy dziennie!

Nasze oczy często są zmęczone, a ostrość widzenia pogarsza się z upływem dnia.

Powodem takiego cyfrowego zmęczenia jest to, że w tych czasach nasze oczy są wielokrotnie mocniej obciążone pracą w bliskich odległościach niż kiedykolwiek wcześniej. Smartfony z drobnym drukiem trzymamy bliżej niż książkę. To jest męczące dla oczu, które przystosowane są przede wszystkim do patrzenia w dal. Bliż była od tysiącleci do chwilowego wykorzystania.

Lekarstwo na cyfrowe zmęczenie wzroku

Rozwiązaniem mogą okazać się soczewki relaksacyjne, które pomagają oczom rozluźnić się, dają większy komfort nawet po całym dniu pracy. Zapewniają one:

  • Wyraźny obraz w dali i w bliży.
  • Łagodzą objawy wysiłku wzrokowego z mniejszych odległości.
  • Zwiększają komfort widzenia przez cały dzień.

Jednym słowem unikamy nadmiernego obciążenia oczu, bólu głowy i zmęczenia ogólnego.

Szkła relaksacyjne przeznaczone są dla osób w wieku od ok. 20 lat do ok. 42 lat.

Zasada ich działania polega na delikatnym wsparciu akomodacji. Akomodacja mówiąc obrazowo to ściskanie soczewki wewnętrznej oka mięśniami rzęskowymi, która przy patrzeniu z bliska musi być cały czas zaokrąglona aby powstał ostry obraz. Patrząc w dal jest spłaszczona, a mięśnie wyluzowane. W zależności od wieku, intensywności pracy z bliska i wydolności mięśni tej soczewki, dobieramy wielkość tego wsparcia, które wynosi od 0,4D do 1,25D.

Soczewki relaksacyjne przeznaczone są do całodziennego użytkowania.

Nasza propozycja

Czy oczy tego potrzebują można sprawdzić w naszym salonie i sama Pani oceni czy lepiej się czuje w takich soczewkach.

Wizyta i test do niczego Pani nie zobowiązują. Są bezpłatne dla naszych klientów. Można przyjść dla samej ciekawości i zobaczyć swój wynik.

Jeśli czuje Pani czasami zmęczenie, pieczenie oczu czy bóle głowy, nieostre widzenie dali po dłuższej pracy z bliska, zapraszamy do naszych salonów, by bezpłatnie sprawdzić czy takie okulary są Pani potrzebne.

Po przyjściu proszę podać kod jaki dołączono do SMS.

Przy zamówieniu szkieł relaksacyjnych otrzyma Pani w promocji filtr światła niebieskiego* w cenie samego antyrefleksu.

Oferta ważna jest przez 30 dni.

Z poważaniem,

Sławomir Wrzos – (lub imię i nazwisko sprzedawcy)

PS. Jeśli potrzebuje Pani jakieś dodatkowe informacje proszę o e-mail na adres: info@optyk.lublin.pl lub telefon pod numer 780 063 213 albo do salonu, gdzie były wykonane ostatnie okulary. Nr telefonu można znaleźć na poniższej liście:

+ Królewska 13 – 81-743 65 92
+ Kunickiego 141 – 517 033 482
+ Matki Teresy z Kalkuty 4 – 81-527 08 88
+ Leonarda 3b – 571 925 133
+ Kaczeńcowa 1a – 519 817 567
+ Staszica 14 – 81-532 99 94

* Współczesne źródła światła emitują nadmierną ilość niebieskich fal świetlnych. Człowiek potrzebuje określonej ilości niebieskiego światła dla prawidłowego działania rytmu dobowego. Zbyt duża ilość „złego” światła niebieskiego może stanowić zagrożenie dla zdrowia i powodować choroby oczu.
Światło niebiesko-fioletowe dociera do oka na wiele różnych sposobów. Jest nie tylko częścią widma światła słonecznego, lecz również jest emitowane przez wyświetlacze telefonów komórkowych, które trzymamy blisko oczu, ekrany komputerów oraz telewizory, a także lampy LED i żarówki energooszczędne.